Залишити заявку

  Підпишіться на оновлення

  і завжди отримуйте найновішу інформацію

   "]
   Головна / Новини /

   Логістика для рітейлу та інтернет-магазинів в цей непростий час проходить перевірку на міцність.

   Логістика для рітейлу та інтернет-магазинів в цей непростий час проходить перевірку на міцність.

   9 12 2020

   Змінилися вимоги, які висовують до логіста споживачі та магазини, потрібні швидкі рішення. В цьому пості детально ознайомимо Вас з трендами, які набрали обертів у світі під час COVID-19 та рішеннями, які з’явилися у сфері логістики рітейлу.

   Сьогодні основна мета – безпека клієнтів і співробітників. Фахівці виділяють зараз кілька ключових трендів в області логістичних змін для світового рітейлу:

   ? Підвищення попиту на безпечну доставку з дотриманням санітарно-гігієнічних норм.
   Попит на автоматизацію процесів управління в логістиці зростає з року в рік. Ще у 2019 році за даними доповіді PwC «Майбутнє транспортно-логістичного сектору», тільки 28% транспортних і логістичних компаній оцінювала свій рівень цифровізації як «просунутий». Сьогодні ми бачимо як на заході Alibaba, JD.com і Walmart вже використовують безпілотники та дрони для доставки вантажів та робототехніку на складах.

   ? Підвищення ролі безконтактних платежів та самообслуговування.
   Під час пандемії значно підвищилась роль цифрових рішень і штучного інтелекту, пандемія стала тим драйвером, який різко прискорив розвиток цих технологій. Саме цифрові рішення допомогли скоротити фізичні контакти та зберегти безпеку. Технології самообслуговування продовжують набирати популярність у відвідувачів роздрібних офлайн магазинів. Все більше покупців прагнуть звести до мінімуму взаємодію з персоналом і самостійно здійснювати як офлайн, так і онлайн-покупки, використовуючи при цьому власні мобільні пристрої, а також знайомлячись з докладною інформацією про товар, що на екрані девайсів. За прогнозами фахівців  до 2022 року одна з 5 торгових операцій буде проводитися самостійно, тобто частка самообслуговування складе 20%.

   ? Стрімко розвивається експрес-доставка, коли час очікування замовлення скорочується до 2-3 годин.

   ? Логістика “останньої милі”.
   Момент безпосереднього контакту продавця, товару і покупця (під час доставки та передачі покупки клієнтові) може істотно вплинути на репутацію магазина і ставлення клієнта як в позитивну, так і в негативну сторону. Розуміння цього факту робить логістику “останньої милі” на сьогодні основним “полем битви” для рітейлерів. Це змушує останніх виводити на новий рівень не тільки процес замовлення / покупки, але і доставки товару, залучаючи навіть роботизовані технології: візки з автопілотом, пересувні міні магазини та бінго-бокси (автоматичні міні магазини). Такі “розумні” роздрібні точки оснащені всілякими сенсорами, що дозволяють не тільки відстежувати пересування покупців всередині магазину, стежити за взятим з полиці товаром, аналізувати покупки, але і повідомляти продавцю необхідність поповнити запаси.

   ? Обов’язковим стає трекінг замовлень. Для більшості клієнтів важливо знати, де знаходиться його товар і як виконується замовлення.

   ? Не сподіватися на офлайн.
   Щоб бути готовим до будь-яких обставин, непродуктові рітейлери повинні підготувати комерційну частину і створити грамотну логістику. Для успішної роботи за моделлю omni-channel необхідна добре налагоджена доставка по місту.

   ? Економія за допомогою консигнації.
   Один з висновків після пандемії – оптимізація, в тому числі витрат на логістику. Виграє той, хто запропонує найвигідніші умови для транспортування. Одне з таких рішень – консигнація. Зберігання товару на складі допомагає компанії скоротити витрати за рахунок консигнаційного складу на її території.

   ? Вигідна колаборація.
   У період карантину онлайн-продажі харчових продуктів вдалося наростити на 50%. Рітейлерам потрібно було терміново масштабуватися, і тут їх чекали два шляхи: екстрене масштабування логістики або співпраця зі службами інтернет-доставки. Деяким вдалося успішно поєднати ці два напрямки.

   ?  Час сповільнитися.
   До пандемії спостерігався глобальний тренд на відсутність часу: продукти to-go, фастфуд, швидкі покупки, швидке  споживання. Самоізоляція змусила всіх сповільнитися, що дозволяє брендам захопити трохи більше уваги потенційного покупця. Це цінна можливість – часу на комунікацію стало трохи більше.

   Що прогнозують аналітики:

   ✅ Аналітики PwC Japan відзначають, що тепер новими факторами у виборі офлайн-магазину є безконтактна покупка, можливість попереднього замовлення онлайн, ступінь захищеності працівників магазину.

   ✅ У McKinsey з’ясували, що 93% рітейлерів Японії переглянули модель продажів на користь e-commerce. При цьому 63% готові продовжити працювати за такою схемою і після COVID-19.

   ✅ За даними JapanTimes, більшість компаній не розкривають цифри, але, за оцінками керівників роздрібної торгівлі та аналітиків, інтернет-продажу до липня стали складати близько 5% або більше від загального обсягу продажів у порівнянні з 2,5% до пандемії.

   ✅ Reuters пише, що в листопаді Aeon, одна з найбільших роздрібних мереж Японії, уклала угоду з британським Ocado для будівництва сучасних роботизованих складів, прагнучи протистояти таким конкурентам, як Amazon, Ito-Yokado Seven & I Holdings і гіганта японської електронної комерції Rakuten Inc. Планується, що перший з таких складів почне свою роботу тільки у 2023 році.

   Першоджерела та посилання на статті в повному обсязі:

   ? https://www.shopolog.ru/metodichka/attracting-clients/real-nyy-e-commerce-v-pogone-za-konversiyami-logistika-v-riteyle-potrebnosti

   ? https://mtrgroup.ru/blog/Kak_izmenitsya_logistika_posle_pandemii

   ? https://www.retail.ru/articles/riteyl-posle-samoizolyatsii

   ? https://www.retail.ru/articles/riteyl-vo-vremya-covid-19-yaponiya

   Детально розібратися з новими трендами та їх ефективним впровадженням ми допоможемо Вам вже 13 лютого!
   Долучайтеся до майстер-класу:
   https://kyivlogisticsschool.com/master-classes/efektivne-upravlinnya-logistikoju-v-ritejli/

   #стаття_KLS

   Поділитися:

   © Всі права захищено 2021

   Заказать звонок

    

    ×
    Замовити дзвінок

     

     ×
     Request a call back

      

      "send"

      ×