Залишити заявку

  Підпишіться на оновлення

  і завжди отримуйте найновішу інформацію

   "]
   Головна /

   Логістичний аудит

   Логістичний аудит

    

   Аналіз логістичної системи підприємства, що проводиться незалежними експертами, є дуже корисним для бізнесу.

    

   Це логістичний аудит, що останніми роками і навіть десятиліттями стало цілком звичним явищем

    

   Поняття логістики стало розвиватися ще з середини минулого століття, коли бізнес став активно зростати через поліпшення інфраструктури та об’єктивних процесів глобалізації.

    

    Сьогодні без проведення незалежного аудиту, до якого залучають професіоналів високого рівня, неможливо гарантувати нормальний розвиток всього підприємства в цілому

   Що таке логістичний аудит, його особливості

   Традиційно ним займаються фахівці, які мають профільну вищу освіту та великий практичний досвід. Фахівці перевіряють те, як проводиться закупівля, стан складів, яким чином організоване транспортування. Крім того, логістичний аудит означає наступне:

   • Вирішення конкретних проблем, завдань компанії. Це можуть бути загальні проблеми, наприклад, що стосуються конкретно транспортування вантажів або вузькі локальні проблеми, які вносять свій негативний внесок у розвиток всього бізнесу в цілому
   • Оцінюється загальне здоров’я підприємства, зокрема запаси, транспортні засоби, вся логістика. Можна сміливо сказати, що це діагностика діяльності всієї організації
   • Контролююча функція. Не завжди підприємці запрошують логістів-аудиторів, щоб виявити конкретну проблему, знайти причину збільшення витрат. Дуже часто логістам доводиться чути фрази на кшталт: «У нас все працює стабільно, але хочеться переконатися за допомогою погляду, що ми все робимо правильно»

   І саме логістичний аудит у такому разі допоможе дати відповіді на всі запитання. Буде описано поточний стан компанії, виявлено вразливі місця. А ще будуть вжиті заходи, щоб усунути недоліки, намічено шляхи дії, визначено пріоритети.

   Після проведення логістичного аудиту підприємець отримує конкретні рекомендації, стратегії, тактики, плани дій, відповідно до яких потрібно діяти. Враховується специфіка кожного конкретного бізнесу.

    

   Для кого потрібний логістичний аудит

   Якщо говорити коротко, то він потрібен для підприємців-початківців і для тих, хто вже багато років веде бізнес. Відповідаючи на запитання про те, для кого потрібен логістичний аудит, варто скористатися таблицею нижче.

   Проблемна компанія

   У такому разі аудит допоможе оптимізувати витрати, за його допомогою вдасться виявити слабкі місця у діяльності підприємства.

   Компанії, що розвиваються

   Перед розширенням діяльності, а іноді перед виходом на міжнародний рівень рекомендується проведення аудиту

   Стабільно розвивається

   Подібні перевірки дозволяють переконатися, що всі процеси оптимізовані і немає витрат ресурсів.

   Звичайно, важливо дотримуватись усіх етапів співпраці. У тому числі важливо дотримуватись рекомендацій фахівця після проведення робіт. Говорячи про те, для кого потрібен логістичний аудит, варто відзначити як вітчизняні компанії, так і спільні підприємства, що мають різну форму власності.

   Варто спочатку підходити відповідально до справи та планувати впровадження рекомендацій, змін, які будуть одержані підприємцями після проведення всіх перевірок. Багато людей вже знають, для кого потрібен логістичний аудит, адже вони розуміють, що так чи інакше він потрібний усім, діяльність якого пов’язана з підприємництвом і не тільки. Іноді по допомогу звертаються державні органи, громадські некомерційні організації.

   Які цілі логістичного аудиту

   Ціль подібних маніпуляцій у скороченні витрат, збільшенні доходів. Сюди належить і розвиток бізнесу, вихід на міжнародний рівень. Також цілі логістичного аудиту можна сформулювати в наступному:

    

       • Можливість реалізувати на практиці проекти, які значно покращать віддачу від підприємницької діяльності. Все ґрунтується на рекомендаціях, отриманих від фахівців

       • Таке партнерство допоможе виробити правильну стратегію щодо транспортування, закупівель, організації зберігання на складах та іншого

       • Крім того, метою можна назвати автоматизацію, тобто звільнення від механічних способів контролю, передачі інформації. Це дозволить позбутися і так званого «людського чинника», коли помилки бувають неминучі. Саме автоматизація після проведених перевірок стане суттєвою підмогою у подальшому розвитку

    

   Серед цілей логістичного аудиту варто відзначити і покращення структури компанії, взаємодію між відділами та навіть окремими співробітниками. Зазвичай, фахівці рекомендують навчити персонал конкретним навичкам, продумати процеси взаємодії, розробити чіткі інструкції. Іноді доцільно позбавитися частини співробітників, що не позначиться на діяльності організації. Іноді, навпаки, може бути рекомендовано збільшити штат, укомплектувати його професіоналами.

   Етапи проведення аудиту з логістики

   Діяльність підпорядковується строгим правилам, алгоритмам роботи та етапам. Усі етапи проведення аудиту з логістики обов’язкові, але можливе деяке коригування залежно від специфіки роботи організації. Все починається з підготовки, тобто одержання загальної інформації щодо діяльності підприємства. Це дозволить більш об’єктивно оцінити те, що відбувається. У свою чергу, це теж ділиться на підетапи, тобто збір інформації про регіональні підрозділи, технологічні нюанси діяльності, а також необхідна інформація про кількість персоналу, його кваліфікацію, про автоматизацію та інше.

    

   Крім того, етапи проведення аудиту з логістики такі:

    

       • Планування, тобто складання загального плану, програми дій

       • Безпосередньо сам аудит. Це найбільший етап. Важливо керуватись нормативно-правовими документами. Обов’язково дається й угода про нерозголошення комерційної таємниці організації, обумовлюються терміни. Це досить трудомісткий процес, який залежить від специфіки діяльності компанії, від обсягу інформації, що надійшла, від наявності регіональних підрозділів та інших факторів

       • Аудиторський висновок. У ньому буде надана звітність у вигляді графіків, текстового матеріалу, схем, креслень, фото, а також складаються і рекомендації, подальшого плану дій

   Як видно, серед етапів проведення аудиту з логістики немає нічого зайвого. І хоча комусь це може здатися складним, оскільки кожен етап поділяється на підетапи, але професіонали, які мають великий досвід, можуть працювати швидко, чітко.

   Результати логістичного аудиту

   Можливо, хтось назве це найважливішим етапом. Наведено результати логістичного аудиту, як зазначалося вище, у різних видах, включаючи графіки, схеми. Зрозуміти суть допоможе наступна таблиця:

    

   Немодифікований висновок

   Воно потрібне для того, щоб звітні регістри коректно відображали показники фінансового характеру, результат роботи фахівців

   Модифікований висновок

   Його отримує замовник, якщо є значущі чинники, які впливають на судження перевіряючого фахівця

   Саме результати логістичного аудиту дозволяють створити цілісну картину того, що відбувається. Перевіряється бухгалтерська фінансова звітність, нюанси надання відомостей до загальної бази даних, специфіка обробки отриманої інформації. Найчастіше врешті-решт вдається не тільки оптимізувати витрати, а й допомогти уникнути штрафних санкцій з боку відповідних органів.

   Найчастіше внаслідок логістичного аудиту компанія виходить новий рівень розвитку, стабілізує свою діяльність. Для цього необхідно лише скористатися рекомендаціями аудитора, ретельно вивчити висновки професіоналів.

   Замовити послугу логістичного аудиту від Київської Логістичної Школи швидко та просто

   Якщо необхідно, то замовити аудит логістичних процесів можна у будь-який час. Якщо є бажання замовити послугу логістичного аудиту від Київської Логістичної Школи, варто надати попередню інформацію, чітко сформулювати питання, побажання. Можна записатися на попередню консультацію, де буде розрахована вартість, обумовлено терміни та інші важливі нюанси. 

   Багато хто вважає за краще замовити послугу логістичного аудиту від Київської Логістичної Школи не завдяки рекламі, а завдяки напрацьованій репутації. На сайті можна ознайомитися докладніше з нюансами співпраці, дізнатися більше про методики роботи, етапи, гарантії. Можливе проведення аудиту як усієї компанії, так і окремих її підрозділів, ланок логістики, таких як, аудит складу, або аудит відділу логістики.

   Замовляючи послугу логістичного аудиту від Київської Логістичної Школи, можна бути впевненим у дотриманні міжнародних стандартів співробітництва. Логісти чудово знайомі з правозастосовчою практикою, з вітчизняними та міжнародними нормами права, що регулюють подібну діяльність. Не перший рік надаються послуги, робота ведеться на підставі офіційного договору. Зокрема, обумовлюються такі умови: 

       • Терміни

       • Етапи

       • Вартість

       • План робіт

       • Звітність

       • Гарантії та відповідальність за неналежне виконання зобов’язань 

   Налагоджено співпрацю з представниками великого, середнього, малого бізнесу, гарантовано індивідуальний підхід до справи. Проводиться загальний та функціональний аудит, логістичний, аудит запасів або товарно-транспортної документації, планування та інше. Розробляються ефективні концептуальні рішення, що дозволяють значно покращити показники компанії. Причому, це буде зроблено не тільки у звітах, тобто на папері, а й у реальності. Також такий підхід дозволить правильно формувати звітності для наглядових та контролюючих органів, що мінімізує ризики накладення штрафу. 

   Як вибрати правильну компанію для логістичного аудиту

   Це одне з найпоширеніших питань, яке хвилює користувачів. Хтось орієнтується на власний досвід або на рекомендації знайомих. Практика показує, що у більшості випадків потенційні клієнти надають перевагу не орієнтуватися на рекламу, але оцінюють реальні відгуки користувачів. Як правило, такі відгуки розміщуються на незалежних ресурсах. Так, треба враховувати, що конкуренція в даному сегменті ринку велика, тому на сьогоднішній день до топ-лідерів входять не ті компанії, які надають подібні послуги далеко не перший рік. Необов’язково відразу приймати рішення, можна спочатку зателефонувати, запросити додаткову інформацію або замовити зворотний дзвінок на відповідний час.

   Можливе створення індивідуальних концепцій, а також проведення логістичного аудиту у форматі експрес. Тобто фахівці розраховують потенціал ефективності, проводять збирання та аналіз інформації, оцінюють професійний рівень працівників, організацію зберігання інформації. Як відомо, існують різні види логістичного аудиту, і часом замовники не можуть сказати точно, який саме  вид їх цікавить. Саме тому і передбачено попередні консультації, відповіді на запитання. А потім на основі отриманої інформації потенційний клієнт сам прийматиме рішення про доцільність співпраці.

   Буде здійснено попереднє планування, підготовлено та складено загальний план, програму дій. Потрібні будуть відомості про деякі аспекти діяльності компанії, рівень автоматизації, фінансові зобов’язання тощо. Звичайно, професіонали зобов’язуються не розголошувати комерційну таємницю, що також відображається у договорі. Фахівці мають профільну освіту, міжнародний досвід роботи, компетентні у заявленій діяльності, працюють зі складською логістикою та іншими складовими логістичного ланцюжка.

   -->

   © Всі права захищено 2021

   Заказать звонок

    

    ×
    Замовити дзвінок

     

     ×
     Request a call back

      

      "send"

      ×