Залишити заявку

    Підпишіться на оновлення

    і завжди отримуйте найновішу інформацію

      "]
      Головна / Новини /

      Інтервʼю із Дмитром Дворніченко – CEO KLS

      Інтервʼю із Дмитром Дворніченко – CEO KLS

      14 02 2024

      Ми провели інтервʼю з нашим експертом – Дмитром Дворніченко і хочемо поділитись ним з Вами!

      Питання: Дмитре, Ви маєте великий досвід в напрямку операційної ефективності. Які ключові 5 болей Ви можете відмітити, які залишаються наразі актуальними?

      Відповідь: Управлінська модель кожного підприємства є неповторною, тому в кожному окремому випадку можна виділити якісь унікальні фактори, які впливають на ефективність операційної діяльності. Але можна назвати загальні болі, які є присутніми в багатьох компаніях. Насамперед, це відсутність чи критична нестача актуальної аналітичної інформації про поточний стан бізнесу в будь-який момент часу. Відсутність такої інформації не дозволяє менеджменту швидко реагувати на поточну ситуацію, швидко виявляти негативні фактори та в принципі приймати якісні управлінські рішення. По перше, це відсутність якісної аналітики оперативного рівня. Наступним важливим моментом є вміння працювати з операційними показниками. Більшість компаній моніторять лише кількісні показники: скільки замовлень обробили, скільки відвантажили товару. Рідше відстежують продуктивність співробітників (скільки відборів зробив чи який обсяг вантажу перевалив), але мало хто досліджує природу цих показників та намагається відповісти на запитання: «Як ми цього досягли?», «Що ще можемо зробити?», «Що нам заважає покращити показники?» Відсутність роботи з цим інструментом породжує наступну біль – це недостатня ефективність бізнес процесів. Відсутність інструментів аналіза, не дозволяє не тільки побудувати оптимальний ланцюжок постачання на підприємстві, але навіть його спроектувати. Тому дуже часто можна спостерігати такий собі біг по колу, в нескінченній боротьбі за зниження витрат та підвищення клієнтського сервісу. Наступну біль можна описати, як недосконалу внутрішню комунікацію. Це дуже поширена проблема і вона має доволі багато таких собі фундаментальних причин.   Найбільш важливою з них на мій погляд є відсутність єдиного розуміння загальної стратегічної мети підприємства, і як наслідок ролі кожного у досягненні цієї мети. Тому дуже часто можна спостерігати, як підрозділи компанії діють не злагоджено, використовують додаткові ресурси, для досягнення своїх локальних результатів на шкоду спільній меті. Тому дуже важливо кожній компанії навчитися якісно проектувати загальний ланцюжок постачання підприємства, чітко описувати показники сервісу та собівартості на кожнії ланці, впроваджувати наскрізну мотивацію співробітників, щоб кожен міг розуміти свою роль в досягненні загальної мети.

      Питання: Задачі спеціалістів в логістиці протягом багатьох десятиліть ніби залишаються одними й тими ж – перемістити з точки А в точку Б сировину чи матеріали, організувати зберігання на складі чи дистрибуцію товарів….але складність процесів, технологій та очікувань від клієнтів наразі дуже висока. Як Ви вважаєте, як в такому середовищі можна приймати вірні управлінські рішення? Що може допомогти досягати результатів та ефективності? 

      Відповідь: Задачі в логістиці мабуть не змінюються протягом усієї історії, змінюються товари, обладнання, методи та інструменти, але сутність залишається однаковою. Але, ви праві, задачі ускладнюються та вимоги щодо якості невпинно підвищуються. Тому, щоб приймати вірні рішення, треба розуміти поточний стан речей на кожній ланці ланцюга постачання в кожну мить. Таким чином, можна сказати, що якісно налагоджена інформаційна система в будь-якому підприємстві, є запорукою можливості приймати вірні управлінські рішення. Але без необхідних знань та компетенцій управлінського складу, наявність навіть найбільш якісних даних не дозволить приймати необхідні вірні рішення, тому можна сказати що запорукою успіху є поєднання якісної бізнес аналітики та рівня фахових компетенцій управлінського складу.

      Питання: Які сьогодні виклики є в сучасній бізнес-освіті? Щоб Ви запропонували бізнесу в напрямку спільного розвитку талантів з університетами?

      Відповідь: На мій погляд, найбільшим викликом в бізнес-освіті, та і не тільки в бізнес, є швидкість, з якою змінюється світ. Традиційній освітній системі дуже складно своєчасно пристосовуватись до ціх змін. Тому потрібні доволі нові спеціалісти, які тільки закінчили навчатися, далекі від того що вимагає сучасний бізнес. Ця проблема дуже гостра і не має якогось простого вирішення. Навіть якщо затвердити на початку навчального року самий сучасний учбовий план, це не означає, що він буде таким же актуальним наприкінці. Тому треба робити учбові програми більш адаптованими до сучасності, залучати до співпраці представників бізнесу для проведення практичних семінарів та створення спільних проектів, проводити віртуальні екскурсії, наочно показуючи організацію процесів та робочої діяльності. Такі кроки дозволять збагатити навчальні програми, зробити їх більш корисними та захоплюючими.

      Питання: Дмитре, Ви багато провели проектів з аудиту операційної ефективності, в багатьох з них є частина пов’язана з складською логістикою. Поділіться будь ласка своїми спостереженнями, які задачі сучасного керівника складської логістики є основними?  

      Відповідь:  Для забезпечення якісної роботи складського комплексу, сучасний керівник складу повинен вирішувати в щоденному режимі безліч задач. Але я би виділив декілька основних з них. Найбільш важливою, з моєї точки зору, є задача планування та організації складських операцій. Доволі часто керівники складу є гарними “пожежниками”, вони швидко реагують на різні події і можуть швидко приймати рішення, але як показує досвід та практика, якісне планування та якісний розподіл ресурсів між завданнями дозволяє уникнути більшості проблемних подій і тоді “пожежна” команда буде вже не потрібна. Також керівник складського комплексу повинен постійно працювати над задачею забезпечення необхідного рівня клієнтського сервісу і при цьому весь час пам’ятати про необхідність зниження операційних витрат. Чесно кажучи зараз дуже мало керівників мають необхідні компетенції для вирішення цієї задачі. Дуже рідко можна зустріти розуміння, що таке рівень клієнтського сервісу і як наслідок цілеспрямовану роботу для досягнення оптимального рівня при мінімізації витрат. Наступною важливою задачею для керівника складу є управління та контроль за складським персоналом. Очільник складу повинен вміти чітко транслювати задачі для складського персоналу, об’єднувати працівників, чітко визначати особисті можливості кожного і розподіляти задачи з урахуванням усіх цих факторів. І ще, що хочеться виділити, це необхідність активної комунікації керівника складу з керівниками інших підрозділів. Налагодження ефективної взаємодії, пошук більш оптимальних рішень в удосконаленні ланцюга постачання підприємства, має багато резервів і може принести дуже багато позитивних результатів

      Питання: Які інструменти бізнес аналізу Ви можете порекомендувати для аналітиків та керівників операційних підрозділів для покращення операційної ефективності. З чого почати?

      Відповідь:  Щоб досягти своїх цілей з точки зору операційної ефективності, перш за все треба собі відповісти на питання для чого ми все це робимо, що нам потрібно покращити і який взагалі результат ми маємо досягти, що ми хочемо покращити. Тобто, необхідно для себе чітко визначити, що буде результатом, який нас задовольняє, причому цей результат має бути описаний чіткими показниками з цільовими значеннями цих показників.  Далі треба визначитися з даними. Де ці дані брати (з яких джерел, якими інструментами), як фіксувати, як забезпечити необхідну точність то достовірність. Вирішення цих важливих питань, надасть можливості для якісного аналізу, що дозволить приймати найбільш якісні управлінські рішення.

      Дякуємо Дмитру за це інтервʼю та приємо проведений час!

      Поділитися:

      © Всі права захищено 2021

      Заказать звонок

       

        ×
        Замовити дзвінок

         

          ×
          Request a call back

           

            "send"

            ×