Залишити заявку

  Підпишіться на оновлення

  і завжди отримуйте найновішу інформацію

   "]
   Головна / Новини /

   У сьогоднішній рубриці “Інтерв’ю з нашими клієнтами, партнерами та експертами” – Олена Гайова

   У сьогоднішній рубриці “Інтерв’ю з нашими клієнтами, партнерами та експертами” – Олена Гайова

   23 10 2020

   У сьогоднішній рубриці “Інтерв’ю з нашими клієнтами, партнерами та експертами” ми поспілкувалися з Оленою Гайовий – керівником відділу з управління ланцюгами поставок Ferrero Ukraine і випускницею Основного курсу Київської Логістичною Школи 2017 року. Дізналися як досягти ефективної взаємодії з логістичним оператором, що мотивує і демотивує співробітників, для чого проходити навчання поза компанії, в чому секрет енергії і натхнення, а також які ключові компетенції дозволяють досягати високих результатів.
   Олена Гайова – керівником ланцюга поставок Ferrero Ukraine
   KLS: Алена, 2020 рік розпочався з викликів в ланцюжку поставок і у людства в цілому. Поділіться, будь 3 ключові рішення визначають, на Вашу думку, стабільність ланцюжків поставок компаній-виробників продуктів харчування.
   Олена: Так, дійсно 2020 почався з такого виклику, який складно було і передбачити, але в той же час він допоміг виявити слабкі сторони в процесах, переоцінити і перебудувати усталені, звичні схеми роботи. На мій погляд, одним з ключових рішень є вибір надійних партнерів. Звичайно, постачальників / логістичних провайдерів не вибирають в кризу, про це необхідно піклуватися заздалегідь, але саме в складний час стабільний партнер допомагає не втратити контроль і підтримувати процес на належному рівні.
   Безумовно не менш важливим є своєчасна оцінка ризиків. У подібних ситуаціях сподіватися «на авось» недозволена розкіш і від швидкості реакції залежить майбутнє бізнесу. Зібрати команду, оцінити ступінь ризику і обов’язково передбачити план дій на кожен випадок, ось що знизить негативний вплив і утримає на плаву.
   Ну і звичайно ж згуртована команда. Один в полі не воїн, стара мудрість як ніколи актуальна. Професійна команда зможе не розгубитися, швидко зреагувати, а також допомогти грамотно оцінити ті ж ризики, про які говорила вище.
   KLS: Відповідаючи за логістику в компанії Ferrero, кожен день доводиться стикатися з багатьма цікавими завданнями пов’язаними з управліннями процесами, взаємовідносинами з внутрішніми і зовнішніми клієнтами, технологіями. Розкажіть, будь ласка, які ключові компетенції дозволяють Вам вже не перший рік досягати високих результатів для компанії.
   Олена: Великі компанії, подібні Ферреро, завжди живуть в русі і мова не тільки про зростання продажів. Тут скоріше про постійні зміни, обміні досвідом з іншими компаніями в Групі, оптимізації процесів та ін. До цього треба бути готовим, розуміти і приймати важливість того, що відбувається. Ми часто говоримо про зміни, про їх необхідність в роботі, житті, але на ділі часто не готові виходити із зони комфорту, не завжди бачимо, що за тимчасовими складнощами в процесі перебудови варто поліпшення якості роботи, зменшення витрат, оптимізація процесів і т.д . Для мене компетенція управління інноваціями та змінами є однією з ключових у роботі.
   KLS: Навчаючись на Основному Курсі в Київській Логістичною Школі в 2017, Ви були вже дуже досвідченим управлінцем. Далі Ви зробили крок в напрямку міжнародної сертифікації CSCMP. Поділіться, що особисто Вам дає досвід проходження навчання як в Школі, так і в форматі онлайн прокачування в різних сертифікаційних програмах. У чому відрізняється підхід від корпоративних форматів внутрішніх тренінгів?
   Олена: Мене зацікавила міжнародна сертифікація саме можливістю систематизувати свої знання з одного боку, а з іншого – отримати нові з зовнішніх джерел. Коли ти навчаєшся тільки всередині компанії, навіть якщо це групові програми, то все одно в деякому роді обмежений тільки знаннями і досвідом в своєму середовищі. Тут же є можливість отримати знання з іншої сфери логістики, з якої не стикаєшся в роботі. Також дуже цікавий формат віддаленого навчання, є можливість планувати свій час і виділяти саме ті години, коли ти готовий приймати щось нове, а не коли належить за розкладом.
   KLS: Алена, Ви – успішна бізнес-вумен, щаслива дружина і мама двох дітей, надихаючий лідер, красива жінка. У чому секрет Вашого джерела енергії та натхнення?
   Олена: Особливого секрету немає, просто я дійсно люблю, те, чим займаюся і мене завжди підтримує моя семья?. Ось така внутрішня мотивація і зовнішня опора допомагає в складних ситуаціях не опустити руки і рухатися далі.
   KLS: У Вас сильна і згуртована команда, які мотиватори оцінюєте, як найсильніші і визначають успіх у створенні і розвитку команди? А що найбільше демотивує співробітників?
   Олена: Можливість співробітникам проявити себе, регулярне навчання як професійне, так і особистісне допомагає підтримувати мотивацію співробітників. Регулярна відкрита зворотний зв’язок як від компанії, так і від керівника допомагає зрозуміти в правильному напрямку ти рухаєшся. Також відкритість і доступність керівника для обговорення можливих рішень або виникли проблемних ситуацій створює атмосферу довіри всередині відділу і підтримує загальний командний дух.

   Демотиватори – закритість, директивний стиль управління, відсутність визнання для співробітників (як морального, так і матеріального).
   KLS: Компанія Ferrero в Україні, та й не тільки в нашій країні, використовує аутсорсингові логістичні послуги. Як Ви досягаєте ефективної взаємодії з логістичним оператором?
   Олена: Це не так складно насправді, як може здатися. Ключове – вибір партнера, а не постачальника послуг і це, перш за все, внутрішня установка. Якщо переслідуєш політику win win, показуєш партнеру відкритість і готовність до спільного вирішення виникаючих проблем, готовність чути і розуміти і його сторону теж, то ти приречений на успіх. Але, звичайно, це не повинна бути гра в одні ворота, партнер також повинен бути готовий поділяти принципи і цінності компанії, змінюватися разом, бути чесним, транслювати субпідрядникам вимоги клієнта і контролювати їх виконання. Спільне вибудовування оптимальних для обох сторін процесів гарантує довгострокове і взаємовигідне співробітництво. До речі, взаємовигідне – також важливий нюанс. Логістичний провайдер заробляє на свої послуги і за три копійки буде і відповідний сервіс. Не всі про це замислюються, намагаючись щороку знизити тарифи. Я не закликаю до підписання надзвичайних тарифів, але і маржинальність в 2% навряд чи буде цікава лог. провайдеру.
   KLS: Алена, чи є у Вас хобі-мрія? І що дозволяє перемикатися від буднів і великого навантаження сьогодні?
   Олена: Не скажу нічого нового або оригінального – для мене зараз це сайклінг. Я зовсім недавно відкрила для себе спорт, раніше не складалося, ні задоволення не отримувала, ні мотивації для занять не знаходилося. Але мабуть потрібно знайти своє ?. Мені байк допомагає відключити голову, сконцентруватися більше на тілі і свої відчуття, а також перемагати своє «не можу» і робити більше. Мрію спробувати «живий велосипед».
   KLS: Алена, що б Ви хотіли побажати нашим майбутнім випускникам Основного Курсу в 2020-м?
   Олена: Знання – це сила, але ними потрібно користуватися. Не відкладайте в довгу шухляду ті ідеї, які виникають у вас в процесі навчання, застосовуйте відразу ж на практиці нові інструменти. Через час мотивація йде і з кожним днем ​​буде все складніше ввести щось нове в рутинний процес. І, звичайно, удачі!

   Поділитися:

   © Всі права захищено 2021

   Заказать звонок

    

    ×
    Замовити дзвінок

     

     ×
     Request a call back

      

      "send"

      ×