Залишити заявку

  Підпишіться на оновлення

  і завжди отримуйте найновішу інформацію

   "]
   Головна / Новини /

   Інтерв’ю з Людмилою Попок

   Інтерв’ю з Людмилою Попок

   9 03 2021

   Продовжуючи тему жінок в логістиці, хочемо познайомити Вас з цікавою особистістю – Людмилою Попок.  В інтерв’ю Ви дізнаєтесь як здобути професійний досвід у сфері управління запасами та не набити «шишок».
   Буде цікаво ?

   Людмила Попок – експерт напрямку управління та планування запасів. Керівник служби управління запасами компанії Террафуд, віцепрезидент по програмах CSCMP Ukraine Round Table.

   ? KLS:  Поділіться своїм баченням щодо підходів в управлінні запасами в сучасних українських компаніях виробниках.

   ? Людмила: Сьогодні перед українськими компаніями гостро стоїть необхідність ефективного управління запасами, а значить одночасне виконання двох завдань: запаси, які є в наявності повинні забезпечувати безперебійність виробничого процесу і повне задоволення покупців готової продукції за умови мінімізації витрат на утримання, зберігання, перероблювання запасів. Компанії по-різному організовують системи управління запасами: деякі виходять з принципу надійної достатності запасів на складах, іноді забуваючи враховувати вартість витрат або йдуть на компроміс між ризиком нестачі запасів і мінімумом витрат на їх зберігання. Світова практика виробила досить успішні походи до розв’язання проблеми планування запасів, які умовно можна розділити на дві групи: «від складу» і «від продажу».

   Підхід «від складу»:
   в основі лежить технологія управління замовленнями SIC (Statistical Inventory Control), яка використовує статистичні методи для моделювання попиту і часу поповнення товарних запасів (для виробничих компаній – з урахуванням часу виготовлення).

   Підхід «від продажу»:
   більш точні прогнози збуту, які узагальнюють різні домовленості з клієнтами, дозволяють компанії істотно поліпшити якість управління запасами шляхом доповнення «статистичних» («штовхаючих») моделей планування замовлень так званими, «витягуючими». Наприклад, модель DRP (Distribution Requirements Planning) – модель поповнення запасів на основі обробки сукупностей заявок дистриб’юторів. Мені імпонує поєднання обох моделей, це допомагає досягати поставлених завдань по ефективному управлінню запасами.

   ? KLS:  Яким чином в період початку пандемії можна було знаходити можливість оптимізувати / мінімізувати запаси при нестабільному попиті? Що відбувається зараз?

   ? Людмила:  З того моменту як у світі почалася пандемія і карантин, прогнозувати попит стало складніше: споживачі припинили купувати одні товари, і стали активно купувати інші. Ми стали ще більшу увагу приділяти якісному управлінню асортиментом, робити постійний аналіз і усувати причини out-of-stock і overstock, оптимізувати страхові запаси. Запровадили додаткову систему звітності, яка дозволяє відстежувати динаміку продажів, втрачених продажів, запасів і надлишків по всій компанії, це дозволяє оцінити картину в цілому та оперативно приймати рішення. Під час кризи особливо гостро стоїть питання автоматизації системи управління запасами, щоб вчасно реагувати на зміну попиту, тому 2021 рік буде роком автоматизації максимальної кількості процесів.

   ? KLS: Як і де Ви вивчали навички Управління запасами?

   ? Людмила:  Cвій досвід я здобула в компанії, яка стояла на початку свого шляху, тому довелося одночасно приймати замовлення клієнтів, планувати виробництво, наймати транспорт, контролювати дебіторську заборгованість і управляти складом. Це був безцінний досвід розуміння того, що від ефективного управління товарними запасами та потоками залежить дуже багато в діяльності торгової компанії. Запам’ятався випадок, коли в перший робочий день зателефонував клієнт і повідомив, що при доставці стався пересорт товару, на що я відповіла: «А що таке пересорт?». Це було 18 років тому. Зараз цей момент згадується з посмішкою, а тоді я розуміла, що вчитися потрібно буде ще багато. Весь свій професійний шлях я роками відвідувала курси з логістики, планування запасів, тренінги, конференції та продовжую вчитися і по сьогоднішній день.

   ? KLS:  Що для Вас означає ефективність Управління ланцюгами постачання і яка роль запасів в ланцюзі створення цінності?

   ? Людмила: Управління ланцюгами постачання – це системний підхід до планування та управління потоками інформації, матеріалів і послуг на всіх етапах руху товару від виробника до кінцевого споживача. Від ефективного управління товарними запасами та потоками залежить багато в чому діяльність компанії. При надлишку запасів зростають витрати на зберігання і транспортування, виникає дефіцит фінансів, що призводить до кредитів, виникає необхідність звужувати асортимент, відбувається втрата клієнтів. Як результат дефіциту запасів можливе скорочення кількості активних позицій, зменшення об’ємів продажів, зниження рівня сервісу, відбувається втрата клієнтів. В обох випадках це призводить до зниження і втрати прибутку. Для того, щоб це не відбувалося важливо правильно управляти запасами.

   ? KLS: Поділіться найбільш незвичайним завданням на початку Вашої кар’єри? Як Ви самі стимулюєте розвиток талановитих початківців?

   ? Людмила: Цікаве і не стандартне завдання, яке мені запам’яталося було впровадити систему управління запасами одночасно на 11 філіях, ефективність і точність роботи яких оцінили та вже наступним завданням було впровадження на філіях в Європі. Для молодих талантів в CSCMP є програма менторства з можливістю стажування та навчання. Так само ми проводимо вебінари з логістики «Логістика – підводні камені й таємниці професії» – це зустрічі досвідчених практиків з майбутніми професіоналами з логістики. Ми ділимося знаннями, досвідом, прогнозами зі студентами більш ніж з 10 ВНЗ України. Розповідаємо, про особистий досвід, про те, що робота логіста – це про логічне мислення і спілкування, це організація роботи та вміння налагоджувати комунікації, це робота в команді, постійне самовдосконалення і рух вперед, сучасні технології та їх використання.

   ? KLS: Порекомендуйте корисні посилання або літературу по управлінню запасами.

   ? Людмила: З літератури пораджу Шрайбфедер Джон  «Ефективне управління запасами», Бауерсокс, Клосс «Логістика інтегрований ланцюг постачання», Крикавський Є. «Логістика і управління ланцюгами постачання», Майкл Р. Ліндерс «Управління постачанням і запасами».

   Посилання – www.logist.fm, www.cscmp.org

    

   ? KLS: Що Вас захоплює і де черпаєте енергію?

   ? Людмила: Мене захоплюють цікаві проєкти, нові завдання, можливість досягти поставленої мети. Як говорив Конфуцій: «Знайдіть роботу, в яку закохаєтесь, і вам більше не доведеться трудитися жодного дня в житті». На сьогоднішній день це саме так.
   Так само дуже круто спілкуватися з однодумцями, професіоналами, коли ви знаходитесь на одній хвилі та підтримуєте один одного. Для мене це – CSCMP. Другий рік я віцепрезидент по програмах в Council Supply Chain Management Professionals, і наша місія – популяризація професії ланцюгів постачання завдяки знайомствам, навчання і розвитку українських професіоналів в їх кар’єрі і їх інтеграції у світову мережу CSCMP. Однозначно моя енергія – це моя сім’я, яка зі мною і в радості, і в складних життєвих ситуаціях. Це дуже важливо завжди відчувати підтримку улюблених людей.

   ? KLS: Дайте початківцям в ланцюжках постачання пораду, яку би Вам  хотілося отримати на початку кар’єри.

   ? Людмила: Я починала свій досвід не маючи правильної інформації, вчителів, курсів з управління запасами, це дало можливість набити масу шишок, допустити багато помилок, виправити їх і набути безцінного досвіду, доповнивши його додатковим навчанням протягом усієї своєї професійної діяльності. Зараз же є безліч курсів, навчальних програм, інформації, яку необхідно використовувати. Потрібно вивчити цікаві для вас теми, використовувати знання і постаратися уникнути зроблених помилок. Вже нема потреби «вигадувати велосипед». Так само рекомендую розвивати лідерські якості та комунікаційні здібності, взаємодіяти з людьми, працювати в команді, оскільки робота в логістиці – це комунікабельність, гнучкість, вміння шукати компроміси.

   Поділитися:

   © Всі права захищено 2021

   Заказать звонок

    

    ×
    Замовити дзвінок

     

     ×
     Request a call back

      

      "send"

      ×